Płyty warstwowe PIR Thermano

Thermano Radom

Termoizolacje na miarę czasów – płyty PIR marki Thermano

Klasyczny styropian został z powodzeniem wyparty przez udoskonalone wersje w postaci płyt warstwowych, które znacznie lepiej sprawdzają się w termoizolacji dachów. Swoboda zastosowania na krokwiach, pod lub między krokwiami sprawia, że jest to metoda odpowiednia na każdy rodzaj dachu.

Skontaktuj się z nami

Skuteczna, trwała i bezpieczna warstwa izolacji

Thermano jest twardą płytą termoizolacyjną stworzoną na bazie warstwy poliizocyjanurowej (PIR). Obłożona obustronnie warstwą gazoszczelną w postaci folii aluminiowej oraz polimerów, skutecznie chroni przed wytraceniem ciepła z pomieszczeń oraz przenikaniem zimnego i gorącego powietrza z zewnątrz. To sposób na komfort termiczny niezależnie od pory roku.

Płyty warstwowe Thermano wyróżnia:

  • efektywność – przy odpowiednim zamocowaniu wszystkich elementów współczynnik przewodzenia ciepła można obniżyć do λ=0,023 [W/m·K], co spełnia wymogi również budownictwa energooszczędnego i pasywnego;
  • szybki montaż – zamki TOP pozwalają łączyć płyty na zakładkę, zatem szybko i wydajnie, niezależnie od wielkości połaci dachowych; przy montażu nakrokwiowym i podkrokwiowym wystarczy dodatkowo zabezpieczyć linie łączeń specjalną taśmą izolacyjną;
  • kompatybilność z innymi powłokami – w tym z membraną paroprzepuszczlną, którą należy zastosować na płyty dla zapewnienia lepszej wentylacji dachu i zapobiegania powstawaniu skroplin;
  • bezpieczeństwo dla środowiska – to konstrukcja wolna od freonów, nie zawiera szkodliwych chlorofluorowęglowodorów (CFC) oraz wodorochlorofluorowęglowodorów (HCFC), które niszczą ozon i są gazami cieplarnianymi.

Thermano to płyty niskonasiąkliwe (maksymalnie do 2%) oraz odporne na przenikanie pary wodnej (μ = 50 – 100) na dachu tak nowym, jak również takim, na którym od lat ułożone są pokrycia dachowe. Już na etapie produkcji zadbano o to, aby płyty miały charakter uniwersalny i ponadczasowy.

System ten nie wymaga pełnego deskowania, a zastosowany na krokwiach pozwala zachować pierwotny metraż pomieszczeń oraz wysokość ścianki kolankowej. To ważne zwłaszcza na niewielkim poddaszu.

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko *
Wypełnij to pole
Adres E-mail *
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Numer telefonu *
Wypełnij to pole
Temat wiadomości *
Wypełnij to pole
Treść wiadomości *
Wypełnij to pole
Menu