Wysokoprzepuszczalne membrany dachowe

Membrany wysokoparoprzepuszczalne Supernova – dobra inwestycja

Spośród wszystkich materiałów wstępnego krycia dostępnych obecnie na rynku, Klienci chętnie wybierają poszczególne rodzaje membran wysokoparoprzepuszczalnych Supernova marki Euro System. To propozycja uniwersalna, gotowa do zastosowania na niemal każdym dachu w budownictwie mieszkalnym, przemysłowym i nie tylko. Również realizacje M3 Dachy w Radomiu i innych miastach bazują często na tych właśnie membranach. To wysoka jakość w rozsądnej cenie.

Główne atuty trójwarstwowych membran dachowych

W skład tych membran wchodzą dwie warstwy włókniny polipropylenowej oraz film funkcyjny, odpowiedzialny za paroprzepuszczalność i jednocześnie wodoszczelność. Takie połączenie sprawia, że jest to odpowiednie rozwiązanie na dachy:

  • skośne o różnym kącie nachylenia – jedno- i wielospadowe, również o znacznie bardziej skomplikowanej konstrukcji więźby dachowej,
  • deskowane i niedeskowane – daje to dużą swobodę podczas planowania prac dekarskich zależnie od rodzaju dachu i jego konstrukcji,
  • ocieplone i odpowiednio wentylowane – membrana może być układana bezpośrednio na warstwie termoizolacji, na przykład na płytach warstwowych PIR i innych,
  • pod niemal każde pokrycie dachowe – od dachówek ceramicznych poprzez betonowe po blachodachówkę.

Oznaczenia poszczególnych membran wysokoparoprzepuszczalnych to gramatura od 100 do 180 g/m². Im wyższa gramatura, tym większa odporność na zrywanie i rozdzieranie.

wysokoprzepuszczalne membrany dachowe Radom

Współczynnik paroprzepuszczalności Sd

Współczynnik Sd oznacza poziom oporu dyfuzyjnego dla przepływającej przez membranę pary wodnej i w przypadku tego asortymentu Supernova wynosi około 0,02 m (+/-0,019 m). Parametr ten służy do wskazania, jak gruba warstwa powietrza byłaby potrzebna do zatrzymania takiej ilości pary wodnej, jaką mogą zatrzymać membrany wysokoparoprzepuszczalne tej samej grubości.

Powyższa wartość nie może być stała, ponieważ wynik zależy zawsze od temperatury otoczenia, wilgotności powietrza oraz ciśnienia atmosferycznego, niemniej jednak z solidną membraną macie Państwo pewność, że dach jest odpowiednio zabezpieczony i gotowy na każdą pogodę.

Dodatkowe atuty również mają znaczenie

Gdy mowa o zaletach membran Supernova warto zauważyć, że producent zadbał o szereg cech, które mają znaczenie zarówno podczas prac dekarskich, jak też w trakcie użytkowania gotowego obiektu. Te cechy to między innymi:

  • bezpieczne składniki – bez zawartości substancji szkodliwych,
  • optymalna gramatura – nie obciążają konstrukcji dachu,
  • elastyczność w niskiej temperaturze – nawet do -30ºC,
  • warstwa antypoślizgowa – bezpieczeństwo dekarza podczas prac na dachu.

O szczegóły możecie Państwo zapytać naszego doradcę w Radomiu lub umówić się na wycenę konkretnej realizacji.

Wszechstronne prace dekarskie z membranami wysokoparoprzepuszczalnymi

Radom to jedno z wielu miast, w których usługi dekarskie M3 Dachy wykonywane są przez naszych doświadczonych dekarzy. Jeżeli prace mają się odbyć z użyciem membran wysokoparoprzepuszczalnych, możemy zaproponować znane i cenione systemy. Chętnie poznamy Państwa potrzeby, zapraszamy do kontaktu.

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko *
Wypełnij to pole
Adres E-mail *
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Numer telefonu *
Wypełnij to pole
Temat wiadomości *
Wypełnij to pole
Treść wiadomości *
Wypełnij to pole
Menu