Rynny stalowe

 1. Dachy
 2. chevron_right
 3. Rynny
 4. chevron_right
 5. Rynny stalowe

Współczesne rynny stalowe cenione przez Klientów

Dzięki rynnom stalowym Twój dach zyska odpowiednią oprawę i będzie gotowy na odprowadzanie wody nawet podczas najbardziej intensywnych, długotrwałych opadów deszczu. Dostępne systemy orynnowania tworzone są z wysokiej jakości stali ocynkowanej i pokryte powłokami zwiększającymi odporność na działanie czynników zewnętrznych. W naszej hurtowni możesz poznać wiele wersji, aby wybrać tę, która będzie najlepsza dla konkretnego budynku.

Bezpieczny dach, poddasze i elewacja

Połączenie odpowiednio dobranych dachówek lub blach dachowych z profesjonalnym systemem orynnowania sprawia, że woda jest szybko odprowadzana do rur spustowych i nie zalega na dachu. To istotne zwłaszcza podczas intensywnych opadów deszczu. Dla Ciebie jako właściciela domu lub innego obiektu będzie mieć znaczenie również:

 • głęboki profil rynny, co zapobiega przelewaniu się wody i zamoczeniu elewacji,
 • możliwość dobrania dużej średnicy rynien i rur spustowych,
 • niezmienny wygląd i głębokie kolory, odporne na działanie słońca, mrozu, wilgoci,
 • solidne haki, obejmy i złączki jako stałe elementy danego zestawu,
 • dostępność elementów dodatkowych, na przykład tzw. wyłapywaczy deszczówki.

Z wybranymi rynnami stalowymi zyskasz również estetyczne dopełnienie okapu. W M3 Dachy w Radomiu mamy wiele gotowych rozwiązań.

rynny stalowe Radom

Nowoczesny lub tradycyjny wygląd, niezmienna trwałość konstrukcji

Powszechnie spotykane kształty rynien stalowych to profile okrągłe oraz kwadratowe i prostokątne. Wersja okrągła to klasyka systemów orynnowania, pasująca do budynków w tradycyjnym stylu, bez nietypowych elementów architektonicznych. Profile kwadratowe natomiast oraz prostokątne doskonale wpisują się we wzornictwo nowoczesne, minimalistyczne, dopełniają między innymi prostotę budownictwa skandynawskiego.

Nowością są specjalne maskownice do wersji kwadratowej, dzięki którym w kwestii estetyki:

 • zasłonięta zostaje przednia część rynny,
 • można zamontować dedykowaną podsufitkę,
 • okap zyskuje elegancką oprawę, bez widocznych elementów systemu orynnowania.

Same sposoby wykończenia rynien sprawiają jednak, że Klienci nadal chętnie wybierają rozwiązania, w których z zewnątrz widoczna jest cała konstrukcja.

Skontaktuj się z nami

Ciekawe kolory i powłoki w stałej ofercie

Gdy mowa o estetyce, warto zwrócić uwagę na różnorodność powłok stosowanych przez wiodących producentów. Klientom M3 Dachy w Radomiu możemy zaproponować kompletne zestawy rynien stalowych:

 • z powłoką poliestrową – wysokiej jakości tworzywa syntetyczne nadają charakterystyczny efekt połysku lub satyny; to wersja w różnych kolorach od bieli poprzez klasyczną ceglastą czerwień po grafit i czerń;
 • z warstwą foliowaną – tutaj także dostępne są różne wersje kolorystyczne, tak standardowe, jak też nietypowe, na przykład zielone;
 • z folią patynowaną – ciekawy efekt postarzania, który uszlachetnia całość i sprawia, że rynny takie pasują do eleganckiego budownictwa, w tym zabytkowego.

Tak jak w przypadku rynien PCV, tutaj również producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom przyszłych użytkowników i sukcesywnie rozszerzają nowe serie o kolejne wersje kolorystyczne i wykończenie matowe, satynowe, błyszczące.

Podejmij decyzję z pomocą naszych doradców

Biorąc pod uwagę Radom i nasze dotychczasowe oraz bieżące realizacje możemy potwierdzić popularność rynien stalowych tak wśród osób prywatnych, jak też właścicieli firm, obiektów przemysłowych, wypoczynkowych i nie tylko. Poznając dokładnie specyfikę tych systemów zobaczysz, jak wiele zmieniło się z biegiem lat na korzyść w kwestii tworzenia, montażu i konserwacji. To propozycja godna rozważenia.

logo_Siba
Blachy Blachoprofil2
Blachy dachowe Budmat Radom
rynny stalowe BUD-MASZ Radom

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko *
Wypełnij to pole
Adres E-mail *
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Numer telefonu *
Wypełnij to pole
Temat wiadomości *
Wypełnij to pole
Treść wiadomości *
Wypełnij to pole
Menu