Gont blaszany janosik

Gont blaszany Janosik

Nowoczesność inspirowana tradycją – gont blaszany Janosik

Blachodachówki wzorowane na klasycznym goncie zyskały popularność nie tylko wśród właścicieli budynków w stylu góralskim, lecz również nowoczesnych obiektów o minimalistycznej architekturze. Pomysł na połączenie znanych od lat dachów drewnianych oraz lekkości blach marki Blachotrapez zaowocował gontem zwanym Janosik. Jego wygląd oraz walory użytkowe wprowadzają wiele do współczesnego dekarstwa.

Skontaktuj się z nami

Piękne i trwałe dachy wzorowane na goncie

Charakterystyczny wygląd deseczek z drewna iglastego, uformowanych w kształt klina wymagał dawniej ręcznej produkcji pojedynczych elementów oraz czasochłonnego układania na dachu. Z gontem blaszanym Janosik estetyka dachu będzie wiernym odzwierciedleniem pierwowzoru przy znacznie krótszym czasie pracy i mniejszych nakładach finansowych.

  • To pokrycie dachowe dostępne jest w formie modułów blachodachówki o niskim profilu, zatem pozwala jednocześnie zagospodarować znacznie większą powierzchnię (na metr kwadratowy wystarczy niespełna 2,25 modułu o szerokości 122 cm).
  • Lekka konstrukcja blachy sprawdzi się również na dachach starszych, które przy dachówce ceramicznej czy betonowej wymagałyby wzmocnienia lub przebudowy więźby. Struktura gontu blaszanego jest przy tym bardzo trwała, gotowa na długoletnią eksploatację.
  • Ważne są także zabezpieczenia antykorozyjne. Od wysokiej klasy stali stanowiącej rdzeń poprzez lakier ochronny i lakier imitujący strukturę drewna, wszystkie warstwy zapobiegają korozji od wewnątrz i na zewnątrz pokrycia dachowego.
  • Wysoka klasa ochrony przeciwpożarowej – A2. To sprawia, że dach będzie odpowiednią barierą przeciwpożarową, a w sytuacjach codziennych pozostanie odporny na działanie wysokich temperatur.

Struktura nadająca rysunek drewna w gontach blaszanych Janosik jest prawnie zastrzeżona przez producenta, to warstwa Pladur® Relief Wood. Marka Blachotrapez daje na nią do 55 lat gwarancji.

Wysokiej jakości stal z huty thyssenkrupp Steel Europe daje pewność, że dach ma odpowiednią ochronę.

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko *
Wypełnij to pole
Adres E-mail *
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Numer telefonu *
Wypełnij to pole
Temat wiadomości *
Wypełnij to pole
Treść wiadomości *
Wypełnij to pole
Menu