Rynny PCV

 1. Dachy
 2. chevron_right
 3. Rynny
 4. chevron_right
 5. Rynny PCV

Znane od lat rynny PCV w udoskonalonym wydaniu

Producenci rynien PCV łączą w nich wszystkie istotne cechy zarówno pod względem wyglądu, jak też sprawnego działania danego systemu. Niezmiennie najważniejszą kwestią jest skuteczne odprowadzanie wody z połaci dachowych, natomiast dzięki poszczególnym usprawnieniom zyskasz znacznie więcej, a montujący całą konstrukcję dekarze będą mogli znacznie skrócić czas prowadzenia poszczególnych prac.

Lekkie konstrukcje w korzystnych cenach

Takie orynnowanie warto wybrać, gdy szukasz alternatywy dla droższej wersji stalowej. Niższy koszt samego materiału wpływa na ostateczną cenę całego orynnowania, estetyka oraz walory użytkowe pozostają jednak nadal na wysokim poziomie. O rynnach PCV warto zatem wiedzieć, że:

 • są lżejsze niż stalowe, nie obciążają nadmiernie, co ma znaczenie zwłaszcza przy starszych konstrukcjach więźby dachowej na dużych budynkach (haki montażowe mocowane są do krokwi, łat lub sztywnego poszycia),
 • występują w kilu formatach, chociaż najłatwiej dostępny jest klasyczny kształt półokrągły z okrągłymi rurami spustowymi,
 • zachowują kształt i kolor również w kontakcie z intensywnym działaniem promieni słonecznych, wysokiej lub bardzo niskiej temperatury, podczas stałego kontaktu z wodą,
 • szybko odprowadzają wodę i zapobiegają jej przelewaniu między innymi dzięki krawędziom wyprofilowanym do dołu.

To propozycja na dachy klasyczne dwuspadowe, ale także nietypowe, o wielu spadkach i załamaniach.

rynny pcv Radom

Szybkie czyszczenie, wygodna konserwacja

Nasi Klienci z Radomia, Zwolenia oraz innych miast wiedzą, jak dzięki rynnom PCV mogą zaoszczędzić czas. Zamontowane na ich dachach systemy wyposażone są zwykle w kilka standardowych funkcjonalności, dzięki którym wystarczy kilka minut, aby pozbyć się liści i gałęzi oraz usprawnić odpływ wody.

 1. Siatka wypukła lub płaska – wsuwa się ją do rynny, aby aby zatrzymywała większe zanieczyszczenia. Unikniesz zatykania odpływów między innymi przez opadłe liście.
 2. Rewizja – zwana również czyszczakiem lub osadnikiem do rury spustowej; znajduje się na niewielkiej wysokości względem podłoża, wyposażona jest w pokrywę, którą wystarczy odkręcić, aby wyjąć z rury zalegające liście.
 3. Gładka powierzchnia – zapewnia właściwości hydrofobowe, zapobiega osadzaniu się kamienia z wody deszczowej, łatwo utrzymać ją w czystości.

Całość przedstawia się zachęcająco również z punktu widzenia prac dekarskich.

Skontaktuj się z nami

Udogodnienia montażowe, które warto poznać

Dekarze w M3 Dachy od lat montują rynny PCV wiodących producentów. Systemy te wyposażone są we wszystkie niezbędne akcesoria i elementy dodatkowe, dlatego całość dostarczona na daną posesję gotowa jest do zamocowania. Tutaj także można wskazać kilka ważnych atutów.

 • Po pierwsze, akcesoria montażowe wykonane są z materiałów wysokiej jakości, tak jak główne części orynnowania. To sprawia, że podczas prawidłowego zakładania haków, łączników czy zaślepek nie ma ryzyka ich uszkodzenia.
 • Po drugie, samo tworzywo można ciąć zwykłą piłką do metalu, nie wymaga ono stosowania specjalistycznych narzędzi. Jeżeli więc podczas prac montażowych wymagana jest dodatkowa obróbka, nasz specjalista szybko przeprowadzi niezbędne działania.
 • Po trzecie, wiodący producenci wdrażają innowacyjne udogodnienia – jeden z przykładów to regulowane narożniki, czyli łuki zewnętrzne o kącie odpowiednio o kącie 100 – 165° oraz wewnętrzne, które można ustawić na 105 – 135°.

Wygodna opcja dla domów, budynków przemysłowych, altan, wiat

Uniwersalność rynien PCV sprawia, że są one odpowiednie nie tylko do budynków mieszkalnych, zakładów produkcyjnych czy obiektów handlowych, ale również do konstrukcji o charakterze tymczasowym. Są lekkie, więc nie obciążą nadmiernie dachu. Radom i Zwoleń to jedne z miast, w których realizujemy wiele różnorodnych zleceń. Chętnie poznamy również Twoje oczekiwania i zaproponujemy współpracę.

Blachy dachowe Budmat Radom
Podbitka dachowa Cellfast Radom

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko *
Wypełnij to pole
Adres E-mail *
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Numer telefonu *
Wypełnij to pole
Temat wiadomości *
Wypełnij to pole
Treść wiadomości *
Wypełnij to pole
Menu