Dachówka ceramiczna

 1. Dachy
 2. chevron_right
 3. Dachówka
 4. chevron_right
 5. Dachówka ceramiczna

Wytrzymała dachówka ceramiczna marki Creaton i innych producentów

Dachówka ceramiczna jest najbliższa pierwowzorom takich pokryć dachowych jeszcze sprzed kilku stuleci. Tworzona z wysokiej jakości gliny, odpowiednio przygotowywana i wypalana, będzie służyć przyszłym właścicielom nawet przez kilka pokoleń. W M3 Dachy w Radomiu możesz wybrać dachówki między innymi marki Creaton, tworzone z myślą o renowacji dachów i układaniu nowych dachowych połaci.

Piękno w wersji klasycznej lub nowoczesnej

Finalny wygląd dachu zależy od rodzaju pokrycia dachowego. Na budynkach w stylu tradycyjnym świetnie sprawdza się:

 • dachówka ceramiczna typu „holenderka” – zwana również esówką, ponieważ w przekroju ma kształt litery „S”)
 • karpiówka – odwzorowuje kształt rybiej łuski, idealna do renowacji starych dachów, w tym również nietypowych, awangardowych,
 • mnich-mniszka – układane warstwami, gdzie warstwę dolną stanowią elementy mniejsze, a warstwę górną – większe,
 • dachówka zakładkowa – tworzy charakterystyczną falę, gdzie wyższa krawędź przykrywa łączenia boczne dla zapewnienia spójności wizualnej dachu.

Producenci dachówki ceramicznej dają również wiele możliwości w kwestii dachów nowoczesnych, na budynkach o innowacyjnym wyglądzie. Przykłady to:

 • nowoczesne wersje karpiówki – między innymi układane pionowo prostokąty, krój sześciokątny (układane szpicem do dołu) czy segmentowe,
 • proste, duże elementy – prostokątne, o wymiarach większych niż standardowe (na przykład 30 x 50 cm), dające efekt gładkich połaci,
 • nietypowa fala – przykładem jest dachówka Cantus marki Creaton, która po ułożeniu tworzy całość w postaci zagłębień z płaskim profilem górnym.

Gdy wybrana już zostanie konkretna seria i jej wersja kolorystyczna, należy zadbać o prawidłowy montaż, aby w pełni korzystać z właściwości użytkowych.

dachówka ceramiczna Radom

Co zyskuje dach dzięki dachówce ceramicznej

Dopełnieniem dbałości o detale na etapie produkcji są kwestie profesjonalnego montażu. Prawidłowo ułożone dachówki będą dobrze spełniać swoje zadania o każdej porze roku, niezależnie od otoczenia.

Po pierwsze, ochronią dach przed przeciekaniem. Konstrukcja współczesnych systemów pokryć dachowych bazuje na funkcjonalnych zamkach, które sprawiają, że ułożone elementy przylegają do siebie, połać dachowa jest szczelna. Co równie ważne, nasiąkliwość solidnych dachówek to zaledwie 2%.

Po drugie, będą stabilne podczas porywistych wiatrów. To najcięższe spośród wszystkich pokryć dachowych, co w kontekście bezpieczeństwa jest prawdziwą zaletą. Tak obciążone połacie dachowe wymagają oczywiście odpowiednio mocnej więźby.

Po trzecie, dach zyska odpowiednią wentylację. W modelach dachówek, które mają tylko dwa punkty styczne z łatą, zapewniona jest odpowiednia cyrkulacja powietrza. Poddasze nie wychłodzi się, a jednocześnie nie ulegnie zawilgoceniu od temperatury.

Mnogość kolorów, różne warianty wykończenia

Najpopularniejszym kolorem dachówki ceramicznej pozostaje jeden z odcieni czerwonego, zwany również ceglastym. To najbardziej naturalne zabarwienie, chętnie wybierane także przez Klientów naszej hurtowni M3 Dachy w Radomiu. Zainteresowaniem cieszą się też dachówki czarne, grafitowe oraz antracytowe, zatem kolory stonowane, dodające elegancji. Jeżeli jednak chcesz znaleźć wersję bardziej wyróżniającą się, postaw na ciemną zieleń lub granat – one również świetnie zdobią współczesne dachy.

Ostateczny wygląd nadają odpowiednie metody wypalania lub zastosowane powłoki:

 1. wersja naturalna – powłoka jest niezwykle gładka, jedwabista dzięki starannym procesom wypalania pojedynczych dachówek; niezmienny pozostaje również kolor gliny;
 2. angoba – satynowe wykończenie uzyskiwanie jest dzięki ciekłej masie gliny z domieszką minerałów lub tlenków metali; jest to powłoka barwiąca;
 3. glazura – charakterystyczny blask powstaje w wyniku lakierowania trwałym preparatem; tak jak angoba, ta warstwa również nadaje dachówkom barwę.

Warto poznać wszystkie dostępne rozwiązania, a w przypadku wątpliwości porozmawiać z naszymi doradcami.

Odwiedź Radom, zamów dachówki i zleć montaż

Współpraca z naszą firmą to możliwość zlecenia wszechstronnych działań. Montujemy dachówki po wcześniejszym pomiarze dachu i wykonaniu wstępnej wyceny. Zapraszamy do kontaktu, ustalimy dogodny termin. Twój dach będzie dobrze wyglądać i dobrze działać przez wiele lat.

Skontaktuj się z nami

Dachówka ceramiczna Creaton Radom

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko *
Wypełnij to pole
Adres E-mail *
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Numer telefonu *
Wypełnij to pole
Temat wiadomości *
Wypełnij to pole
Treść wiadomości *
Wypełnij to pole
Menu