Blachodachówka modułowa

Profesjonalny dobór i szybki montaż blachodachówki modułowej

Blachodachówkę modułową wybierają osoby, które chcą połączyć stylowy wygląd dachu z lekkością materiału oraz krótkim czasem prac montażowych. Na rynku pojawiają się również nowe formy, które coraz mniej przypominają pierwowzór, wyglądający jak klasyczne dachówki. Zależenie od oczekiwanego efektu możesz więc wybrać to, co znane od lat lub zainspirować się nowoczesnym wzornictwem.

Najważniejsze cechy z punktu widzenia właściciela budynku

Tak w przypadku domów prywatnych, jak też obiektów wypoczynkowych, sakralnych, a nawet zabytków, kluczowe znaczenie mają aspekty praktyczne. Do tych najbardziej istotnych i niezmiennych od lat należą:

 • lekkość materiału – metr kwadratowy blachodachówki modułowej waży znacznie mniej niż dachówka ceramiczna czy betonowa (na przykład 5 kg/m2 vs 45 – 70 kg/m2),
 • wygodna forma – idealna na mniejsze dachy o wielu nietypowych załamaniach, ponieważ obróbki blacharskie są wtedy szybsze niż przy całych arkuszach blachy,
 • niższa cena – tutaj także koszt danej inwestycji w przeliczeniu na metr kwadratowy jest niższy niż przy zakupie tradycyjnych dachówek.

Więźba może być zatem starsza, nie zostanie nadmiernie obciążona. Samą jakość konstrukcji dachu oceni dekarz z M3 Dachy, aby mieć pewność, że nie wymaga ona dodatkowych prac przed ułożeniem pokrycia dachowego.

blachodachówka modułowa Radom

Nowe rozwiązania pod kątem wyglądu, trwałości, prac montażowych

Tak jak w przypadku blachodachówki w arkuszach i blachy trapezowej, tak również tutaj producenci dbają o udoskonalanie poprzednich rozwiązań lub wprowadzanie zupełnie nowych, często zastrzeżonych lub opatentowanych przez daną markę.

W kontekście wyglądu zachęcające są między innymi:

 • nowoczesne kształty i formy, na przykład:
  • wersja płaska bez przetłoczeń lub z przetłoczeniami; to sposób na proste i eleganckie połacie dachowe, wybierane chętnie do nowoczesnego budownictwa (Hygge marki Ruukki),
  • szeroka gama kolorów; poza znanymi wcześniej nawiązaniami do tradycyjnego dachu w kolorze cegły, możesz wybrać między innymi jeden z odcieni zielonych, niebieskich, a także różne wersje srebra i szarości (Aria marki Budmat, powłoka Polyester Matt),
  • niewidoczne łączenia, czyli ukryte miejsca na wkręty, dostępność elementów łącznikowych w zestawie, tak aby zapewnić jeszcze większą estetykę dachu również wtedy, gdy przyglądasz się z bliska,
 • funkcjonalne warstwy nawierzchniowe:
  • proekologiczna GreenCoat, w której składniki ropopochodne zastąpiono olejem rzepakowym (modele marki Budmat),
  • utwardzona promieniami UV, co sprawia, że powierzchnia dachu jest jeszcze bardziej trwała i odporna na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne,
  • bardziej odporna na działanie korozji, co ważne przy ostatnich anomaliach pogodowych oraz częstych intensywnych opadach deszczu.

Blachodachówkę modułową warto wybrać również wtedy, gdy oczekujesz długoletniej gwarancji. Zależnie od producenta może to być gwarancja na 50 lat i dłużej.

Wygodna forma współpracy w Radomiu i okolicy

Podejmujemy się zleceń kompleksowych, zapewniając pokrycia dachowe wysokiej jakości. Na potrzeby ułożenia blachodachówki modułowej wykonujemy pomiar dachu, określamy szacunkowy koszt całej inwestycji, ustalamy dogodne terminy.

Biorąc pod uwagę Radom i okoliczne miasta możemy stwierdzić, że wielu naszych Klientów to osoby z polecenia. Poznaj bliżej M3 Dachy i skorzystaj z profesjonalnych usług dekarskich.

Skontaktuj się z nami

Blachy dachowe Budmat Radom
logo Blachoprofil 2
blachy blachotrapez
logo Ruukki
blachy dachowe Novatik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko *
Wypełnij to pole
Adres E-mail *
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Numer telefonu *
Wypełnij to pole
Temat wiadomości *
Wypełnij to pole
Treść wiadomości *
Wypełnij to pole
Menu