Panel na rąbek

 1. Dachy
 2. chevron_right
 3. Blachy dachowe
 4. chevron_right
 5. Panel na rąbek

Blacha płaska, czyli tzw. panel na rąbek, jest stosowana jako pokrycie dachowe od bardzo dawna. W tej technologii blacha łączona jest przy pomocy rąbka stojącego, wieńczącego brzegi blaszanych paneli. Sposób ten dopracowywany był przez dekady. Takie rozwiązanie umożliwia stworzenie efektownego dachu, od niewielkiego do bardzo dużego kąta nachylenia połaci. Pracownicy hurtowni M3 Dachy w Radomiu pomogą Ci w doborze najlepszej wersji.

Panel na rąbek — zalety

Pokrycia dachowe wykonane z blachy płaskiej i układane na rąbek stojący to klasyczne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w przypadku starego budownictwa (podczas wymiany dachu), jak i w domach, które są dopiero budowane. Panel na rąbek jest bardzo estetyczny, a przy tym niedrogi w porównaniu do innych pokryć dachowych.

Podstawowymi zaletami tej opcji są:

 • możliwość montażu na dachach nowoczesnych budynków oraz obiektów zabytkowych,
 • niewielki ciężar, bezpieczeństwo nawet dla starszych więźb dachowych,
 • duża trwałość,
 • nadanie optycznej lekkości budynkowi,
 • spójność z geometrią architektury współczesnej,
 • wysoka estetyka i ładne komponowanie się z dużymi oknami i przeszkleniami,
 • relatywnie niskie koszty realizacji.

Panel na rąbek jest dobrą opcją w kontekście praktycznie każdego dachu. Jest on dostępny w postaci tradycyjnych zwojów, płytek lub już gotowych paneli łącznych na zakładkę. Panele tego typu mogą być stosowane do krycia połaci o nachyleniu nie mniejszym niż 4 stopnie. Sam montaż odbywa się szybko i sprawnie dzięki gotowym rąbkom, uformowanym na etapie produkcji. Montaż klikalny jest tak samo trwały, jak ręczne doginanie rąbków na dachu przed kilkoma dekadami.

Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać u pracowników M3 Dachy. Warto skontaktować się z nami telefonicznie lub odwiedzić Radom i naszą hurtownię.

pane na rąbek

Wyjątkowy wygląd pokrycia dachowego

M3 Dachy z Radomia to dostęp do szerokiej gamy pokryć dachowych, które wyróżniają się wysoką jakością. Mowa między innymi o panelach na rąbek i oryginalnej estetyce. Dla przykładu warto podać model Ruukki Classic M — profil ten doskonale podkreśla nowoczesny styl dachu, jednocześnie sprawiając, iż nabiera on elegancji. Wszystko to dzięki użyciu mikroprofilowanego wzdłużenia na całej powierzchni arkusza. Takie rozwiązanie pozwala na usztywnienie paneli dachowych, co z kolei sprawia, że stają się one mniej podatne na falowanie. Panel na rąbek stojący Ruukki Classic M jest doskonałą opcją dla dachów utrzymanych w różnych stylach architektonicznych — od tych tradycyjnych, na współczesnych kończąc.

Innym profilem zasługującym na uwagę jest Ruukki Classic D. Zastosowana w nim technologia pozwala na łączenie ze sobą poszczególnych komponentów bez konieczności używania zaawansowanych narzędzi. Podgięcia są wykonane fabrycznie. Nowoczesne zaginanie krawędzi startowych umożliwia łączenie ich z pasem nadrynnowym bez stosowania wkrętów.

Skontaktuj się z nami – zapraszamy

Podejmując się współpracy z Klientami pomagamy i proponujemy najkorzystniejsze rozwiązania na długie lata. Inwestycja w panel na rąbek może być początkiem pozytywnych doświadczeń z szeroko pojętym dekarstwem.

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko *
Wypełnij to pole
Adres E-mail *
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Numer telefonu *
Wypełnij to pole
Temat wiadomości *
Wypełnij to pole
Treść wiadomości *
Wypełnij to pole
Menu