Podbitka dachowa

Wybierz podbitkę dachową dla estetyki i bezpieczeństwa okapu

Z podbitką dachową, zwaną także podsufitką, Twój dach będzie znacznie bardziej estetyczny oraz funkcjonalny. To rozwiązanie przeznaczone do dachów okapowych, również tych o nietypowym układzie połaci oraz skomplikowanych konstrukcjach. Wystarczy wybrać doświadczonego dekarza, aby prace montażowe przebiegły sprawnie, a efekt był zgodny z oczekiwaniami. W naszych hurtowniach M3 Dachy w Radomiu oraz M3 Dachy w Zwoleniu możesz dokonać zakupu, zlecić fachowy pomiar dachu oraz sam montaż podsufitki w dogodnym dla Ciebie terminie.

Popularne materiały i szeroka gama kolorystyczna

Zależnie od tego, jaki budżet chcesz przeznaczyć na zakup podsufitki oraz czego oczekujesz w kwestii trwałości, konserwacji i innych aspektów użytkowych, możesz wybrać jedną z kilku dostępnych opcji. Najpopularniejsze podbitki dachowe wykonane są z:

  1. PCV – wersja najlżejsza i najbardziej ekonomiczna; koszt całej realizacji będzie stosunkowo niski nawet przy wielopołaciowych dachach o dużej powierzchni, całość pozostanie jednocześnie trwała na długie lata, bez ryzyka odkształceń i korozji;
  2. drewna – pasuje do domów tradycyjnych, budownictwa klasycznego, obiektów z innymi elementami drewnianymi, na przykład stolarką okienną; odpowiednio wykonana i zaimpregnowana również z powodzeniem spełnia swoje zadanie;
  3. blachy stalowej i innych – w tym przypadku ważne jest odpowiednie zabezpieczenie przed korozją, dlatego blaszany rdzeń powleka się warstwami ochronnymi, a warstwę nawierzchniową może stanowić specjalna powłoka poliestrowa.

Ostateczną fakturę i barwę nadają natomiast lakiery, farby i okleiny, dzięki którym podbitka dachowa może być:

  • matowa, satynowa lub błyszcząca,
  • w stonowanym albo bardziej żywym kolorze,
  • odzwierciedleniem naturalnego wyglądu drewna.

W parze z wyglądem idą aspekty praktyczne. Z punktu widzenia właścicieli budynków odpowiednio dobrana podsufitka to szereg wymiernych korzyści.

podbitka dachowa Radom

Dach z dobrą wentylacją i bez dostępu dla intruzów

Funkcjonalność dachu to jednocześnie pokrycia dachowe, poszycie, solidna więźba oraz szereg innych elementów, których istotę przedstawi Ci doświadczony dekarz. Zamontowanie podbitki dachowej nie jest obowiązkiem, lecz biorąc pod uwagę jak wiele możesz zyskać, warto uwzględnić to rozwiązanie w kosztorysie tworzenia, przebudowy lub modernizacji dachu.

Przede wszystkim, zabezpieczysz wystające elementy więźby dachowej. Krokwie znajdujące się poza obrębem ścian budynku są narażone na działanie czynników zewnętrznych, w tym zawilgocenie, dlatego należy chronić je, zasłaniając przed zamoknięciem, nadmiernym przemarzaniem, rozsychaniem podczas upałów.

Ponadto, zamkniesz drogę owadom, drobnemu ptactwu, które pod dachem często zakłada gniazda. Jedyne otwory w podsufitce to perforacje w listwach wentylacyjnych, lecz na tyle małe, że nie do pokonania nawet przez niewielkie owady.

Jednocześnie dach będzie mieć odpowiednią wentylację. Powierzchnie perforowane mają na celu usprawnienie wymiany powietrza, zapobieganie przegrzaniu i zawilgoceniu poszycia dachu. Usprawniają odprowadzanie wilgoci różnego pochodzenia.

Różne sposoby montażu

W większości dostępnych na rynku systemach istnieje możliwość dostosowania układu poszczególnych paneli do krawędzi okapu. Podbitkę dachową możemy zamontować równolegle, prostopadle oraz ukośnie. Nasi dekarze doradzą, która wersja skomponuje się najlepiej z konkretnym dachem tak pod względem jego konstrukcji (na przykład montaż pionowy jest odpowiedni do okapów tradycyjnych), jak też designerskiej strony całości.

Radom, Zwoleń to jedne z wielu miast, w których montowaliśmy oferowane przez nas podsufitki. Zapraszamy do kontaktu, z chęcią zajmiemy się także Twoim dachem.

Skontaktuj się z nami

Podbitka dachowa Cellfast Radom
Blachy dachowe Budmat Radom

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko *
Wypełnij to pole
Adres E-mail *
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Numer telefonu *
Wypełnij to pole
Temat wiadomości *
Wypełnij to pole
Treść wiadomości *
Wypełnij to pole
Menu