Dachówka

 1. Dachy
 2. chevron_right
 3. Dachówka

Ponadczasowa dachówka i jej walory użytkowe

Uniwersalność dachówki wynika z różnorodnego wzornictwa, gam kolorystycznych, efektu, jaki ostatecznie tworzy się na połaciach dachowych. Zależnie od tego, jaki rezultat chcesz uzyskać, możesz wybrać linię tradycyjną lub nowoczesną oraz jedną z licznych dostępnych powłok. Tak w przypadku dachówek betonowych, jak i ceramicznych masz pewność, że w hurtowniach M3 Dachy w Radomiu i w Zwoleniu znajdziesz propozycje wiodących producentów.

W nawiązaniu do klasyki dekarstwa

Dachówka znana jest już z budynków zabytkowych, stosowano ją od dawna, lecz przez lata przeszła prawdziwą metamorfozę. Udoskonalone surowce i materiały sprawiają, że tworzone obecnie wersje odporne są na działanie czynników zewnętrznych, w tym intensywnych promieni słonecznych i długotrwałych opadów deszczu czy niskich temperatur. Przy odpowiedniej klasie tych pokryć dachowych możesz liczyć, że gotowy dach przetrwa kilka pokoleń.

Jeżeli zdecydujesz się na takie właśnie pokrycie dachowe, masz do wyboru dachówkę:

 1. betonową – zwaną również betonową; to wersja lżejsza, lecz równie trwała i estetyczna, dostępna w wielu ciekawych wzorach; inne cechy charakterystyczne:
  • doskonała powtarzalność koloru – mieszanka cementowa barwiona jest tak, aby każdy element miał taki sam kolor; zapewnia to spójność kolorystyczną połaci dachowych;
  • to wersja bardziej ekonomiczna w przeliczeniu na metr kwadratowy gotowego, ułożonego dachu;
  • zazwyczaj większe niż wersja ceramiczna, dlatego wystarczy mniej pojedynczych elementów do ułożenia metra kwadratowego (na przykład 10 vs 15);
 2. ceramiczną – wykonywaną z gliny wydobytej ze złóż i poddawanej obróbce, w tym formowaniu, suszeniu oraz wypalaniu gotowych form, które przybierają w ten sposób trwały kształt;
  • to wersja cięższa niż betonowa, metr kwadratowy może ważyć o 20 kg więcej (czyli nawet 70 kg), niezbędna jest zatem solidna konstrukcja dachu;
  • jeżeli wybierasz kolor naturalnej gliny, konieczne jest układanie z kilku różnych palet, ponieważ wybarwienie powierzchni różni się nieznacznie, należy więc tworzyć rodzaj estetycznej, odpowiednio przemyślanej mozaiki;
  • inne kolory nadawane są nawierzchniowo poprzez proces angobowania lub glazurowania, czyli powlekania barwioną gliną z dodatkiem uszlachetniaczy; tak powstaje barwa czarna, grafitowa, zielona i wiele innych.

W M3 Dachy oferujemy betonowe pokrycia dachowe marki Braas oraz ceramiczne – Creaton. Dlaczego są one tak chętnie wybierane przez Klientów?

dachówka Radom

Najpopularniejsze wzory i ważne aspekty użytkowe

Twój dach może wyglądać bardzo tradycyjnie jeżeli wybierzesz wzornictwo znane od lat lub nowocześnie, gdy postawisz na innowacyjny design. Do wyboru masz między innymi dachówkę:

 • betonową, seria: Celtycka (standardowy kształt fali), Romańska, Classic (obie w kształcie fali z prostym profilem dolnym), Bałtycka (niesymetryczna fala z węższym profilem górnym), Teviva, Tegalit (obie płaskie), Reviva (wzorowana na tradycyjnej „karpiówce”),
 • ceramiczną: płaską, holenderkę płaską, marsylkę (zakładkową o dwóch żłobkach Z1), esówkę (kształt litery „S” w przekroju), karpiówkę oraz wersję specjalną (model Herzziegel, historyczny kształt tzw. sercówki).

Gdy zdecydujesz się już na wzór i wersję kolorystyczną, poznaj także istotne atuty, które sprawdzą się na co dzień. Tak przygotowany dach:

 • odpowiednio tłumi hałasy z zewnątrz,
 • zapewnia szczelność,
 • jest prawidłowo wentylowany,
 • chroni poddasze przed przegrzaniem i wychłodzeniem,
 • może spełniać warunki budownictwa pasywnego.

Jeżeli konstrukcja Twojego dachu jest solidna i gotowa na ułożenie takich dachówek, warto sprawdzić wszystkie możliwe rozwiązania.

Kup w sprawdzonej hurtowni, zleć prace montażowe

Radom i Zwoleń to jedne z licznych miast, w których prowadzimy profesjonalne usługi dekarskie. Decydując się na naszych dekarzy masz pewność, że cały asortyment pochodzi od wiodących producentów. Umów się z nami na bezpłatny pomiar dachu i wycenę – zaufaj profesjonalistom.

Skontaktuj się z nami

Dachówka ceramiczna Creaton Radom
BMI Braas Radom

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko *
Wypełnij to pole
Adres E-mail *
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Numer telefonu *
Wypełnij to pole
Temat wiadomości *
Wypełnij to pole
Treść wiadomości *
Wypełnij to pole
Menu