Blachy modułowe

 1. Dachy
 2. chevron_right
 3. Blachy dachowe
 4. chevron_right
 5. Blachy modułowe

M3 Dachy to szeroki wybór blach modułowych w korzystnych cenach. Rozwiązanie to stało się bardzo popularne, przez co często można dostrzec je na dachach nowoczesnych budynków, na przykład na obiektach wchodzących w skład nowych osiedli deweloperskich. Opcja ta jest odpowiednia dla osób pragnących połączyć ze sobą stylowość pokrycia dachowego z lekkością zastosowanego materiału oraz skrócić czas montażu. Takie pokrycia dachowe chętnie wybierają również nasi Klienci z Radomia i ze Zwolenia .

Blachy modułowe i kilka ważnych kwestii

Na rynku pojawia się wiele rozwiązań, których zadaniem jest imitowanie tradycyjnej dachówki. Klienci oczekują różnych efektów, gdy mowa o wzorowaniu się na tradycyjnych rozwiązaniach, jednak zawsze najlepiej jest wybrać pokrycia dachowe łączące trwałość klasyki i nowoczesny design w rozsądnej cenie.

Blachy modułowe świetnie sprawdzą się w przypadku domów jednorodzinnych, tzw. bliźniaków i szeregówek. Jednocześnie stanowią one dobrą opcję dla właścicieli pensjonatów i innych ośrodków wypoczynkowych, a także kościołów, obiektów sakralnych oraz budynków zabytkowych. Zawsze dopełniają estetycznie elewację oraz styl okien i drzwi.

blachy modułowe

Atuty rozwiązania

Wysokiej jakości blachy modułowe można zakupić w naszej hurtowni M3 Dachy w Radomiu i w Zwoleniu. To wersja chętnie wybierana przez Klientów, a głównymi argumentami są:

 • lekki materiał — waga metra kwadratowego blachy modułowej jest niższa niż tradycyjnej dachówki ceramicznej lub betonowej. Dzięki temu oszczędza się w znaczny sposób więźbę dachową, ponieważ nie naraża się jej na zbyt duże obciążenie;
 • konstrukcja zapewniająca większy komfort podczas montażu – między innymi obecność otworów montażowych;
 • szybkie dostosowanie do różnych dachów – blacha tego rodzaju doskonale sprawdzi się w przypadku pokryć dachowych z licznymi załamaniami;
 • niższe koszty — nakład finansowy w przeliczeniu na metry kwadratowe jest znacznie mniejszy niż przy użyciu klasycznych dachówek.

Warto pamiętać, iż więźba dachowa z czasem staje coraz bardziej podatna na uszkodzenia i gorzej znosi ciężar. Im mniej będzie ona obciążona, tym lepiej, dlatego zastosowanie blachy modułowej jest rozwiązaniem nad wyraz praktycznym.

Zanim jednak zdecydujesz się na to pokrycie dachowe, warto poprosić dekarza o szczegółowe oględziny. Wówczas dopiero okaże się, czy nie są wymagane dodatkowe prace naprawcze konieczne przed pokryciem dachu blachą.

Nowoczesne patenty

Firmy zajmujące się produkcją blach o konstrukcji modułowej ulepszają nieustannie swoje technologie. Jako przykłady takich działań warto podać te, które skupiają się głównie wokół kształtu i wyglądu blachy. Są to na przykład:

 • blacha płaska, bez przetłoczeń albo z przetłoczeniami, czyli prostota i elegancja w jednym (model Hygge znanej firmy Ruukki);
 • duży wybór dostępnych barw — oprócz tradycyjnych rozwiązań, można wybrać również nieco bardziej odważne kolory blachy, takie jak zielenie, niebieskości i odcienie srebra (np. Aria marki Budmat lub powłoka Polyester Matt);
 • niewidzialne z zewnątrz miejsca łączenia modułów blachy po zakończeniu prac montażowych.

Poza tym na uwagę zasługują kwestie dotyczące warstwy nawierzchniowej, takiej jak choćby GreenCoat marki Budmat, której skład jest przyjazny dla środowiska naturalnego oraz warstwy utwardzane promieniami ultrafioletowymi, co czyni powierzchnię dachu o wiele trwalszą i odporną na czynniki zewnętrzne.

Współczesne dekarstwo Twoim sprzymierzeńcem

Dostępne obecnie na rynku pokrycia dachowe to tak szeroka gama rozwiązań, że każdy Klient może wybrać wersję dla siebie w określonym budżecie, gamie kolorystycznej czy pod kątem materiału wykonania i wykończenia. W dziedzinie blach modułowych również widać tę tendencję, dlatego warto poznać cały ich asortyment.

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko *
Wypełnij to pole
Adres E-mail *
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Numer telefonu *
Wypełnij to pole
Temat wiadomości *
Wypełnij to pole
Treść wiadomości *
Wypełnij to pole
Menu