Okna dachowe

 1. Dachy
 2. chevron_right
 3. Okna dachowe

Nowoczesne okna dachowe

O współczesnych oknach dachowych można mówić w kontekście istniejących już budynków, ale też takich, które są na etapie projektowania lub wznoszenia i mają to być na przykład domy energooszczędne albo pasywne. Konstrukcje profili okiennych, szczelność pakietów szybowych oraz estetyka poszczególnych systemów sprawiają, że Twoje poddasze może być dostosowane do realnych potrzeb. W hurtowni M3 Dachy znajdziesz modele znane i cenione, a także nowości, które z powodzeniem weszły na rynek.

Szereg innowacji na konkretnych przykładach

Z oknami dachowymi wiąże się cała gama funkcjonalności znanych w zasadzie od zawsze, natomiast uwagę potencjalnych Klientów przyciągają zazwyczaj innowacje. Zatem okno ma nie tylko stanowić dopełnienie dachu, lecz również służyć użytkownikom znacznie bardziej niż dotychczas. Możemy przedstawić te atuty na przykładzie dwóch znanych producentów.

 1. Fakro to marka ceniona od lat w kraju i za granicą. Te profile okienne oraz pakiety szybowe to szereg wartościowych udogodnień. Do najnowszych można zaliczyć:
  • dużą powierzchnię przeszklenia – węższe ramy skrzydeł okiennych to jednocześnie większe pakiety szybowe, a tym samym lepsze doświetlenie wnętrz w ciągu dnia;
  • optymalna energooszczędność – poszczególne modele to wersje najbardziej energooszczędne na rynku, ich współczynnik przenikania ciepła Uw wynosi 0,58W/m2K;
  • automatyczny nawiewnik – reguluje dopływ świeżego powietrza z zewnątrz, zapobiega nadmiernemu przegrzewaniu i wychłodzeniu wnętrz, a także zaparowaniu szyb;
  • zabezpieczenia antywłamaniowe – między innymi zawiasy, które trudno wyrwać i wepchnąć okno do środka, metalowa listwa zabezpieczająca, wzmocnione elementy ryglujące.
 2. Roto jest kolejnym z producentów godnych uwagi. Warto poznać go bliżej i wybrać model okien odpowiedni dla siebie ze względu na:
  • nietypowe rozmiary – zwłaszcza starsze i najnowsze budownictwo charakteryzuje się nieprzeciętnymi wymiarami ościeży; tutaj znajdziesz na przykład systemy 54 x 78 cm, 114 x 140 cm i wiele innych;
  • oś obrotu w połowie okna – usprawnia wietrzenie pomieszczeń, zapewnia lepszy dostęp do strony zewnętrznej szyb podczas mycia;
  • zwiększone bezpieczeństwo – okna drewniane to 3. klasa bezpieczeństwa, natomiast modele PCV to klasa 5., czyli najwyższa;
  • pomontażowy system regulacji – okucia są łatwe w obsłudze, możesz szybko zmniejszyć lub zwiększyć docisk skrzydła okiennego do ościeżnicy.

Prawidłowo dobrane i odpowiednio zamontowane systemy to najlepsza inwestycja na każdą porę roku, gdy przygotowujesz poddasze użytkowe.

okna dachowe Radom

Automatyka oraz markizy dla większej wygody

Do istotnych udogodnień należy zaliczyć zdalne sterowanie, gdzie za pomocą pilota albo telefonu możesz otworzyć lub zamknąć okno, zasunąć rolety czy markizy. Wszystkie modele markiz można odsłonić lub zasłonić całkowicie albo zatrzymać w dowolnej pozycji.

Ponadto, niektóre markizy stanowią część systemów tzw. inteligentnych domów, co znaczy, że reagują na zmiany pogody. Przy większym nasłonecznieniu rozwijają się samoczynnie, zapobiegając przegrzewaniu poddasza. Przykładem jest roleta Solar zintegrowana z poszczególnymi modelami okien Fakro.

Dobrym przykładem zautomatyzowanej funkcjonalności jest także czujnik deszczu, który reaguje na opady i zamyka skrzydło okienne. To bardzo przydatne zwłaszcza gdy jesteś poza domem.

Estetyka okien dachowych również ma znaczenie

Odwiedzając M3 Dachy w Radomiu oraz w Zwoleniu poznasz wiele możliwości w kwestii doboru wyglądu okien do wnętrz oraz pokryć dachowych. Od strony pomieszczeń możesz postawić na neutralność:

 • naturalne kolory drewna (głównie sosna, dąb),
 • drewno pokryte białym lakierem akrylowym, z widocznym zarysem usłojenia,
 • biały lakier poliuretanowy, tworzący całkowicie gładką powierzchnię.

Na zewnątrz ościeżnice i ramy skrzydeł okiennych mają zwykle kolor:

 • brązowy,
 • antracytowy,
 • szary,
 • czarny.

Dopełnienie stanowią okucia, głównie klamki, a od strony zewnętrznej – kołnierze, dobrane kolorystycznie do barwy ościeżnic z zewnątrz.

Obejmujemy zasięgiem Radom, Zwoleń i wiele innych miast

Polecając konkretne modele okien dachowych informujemy zawsze o tym, jak ważny jest prawidłowy pomiar połaci dachowych, a także samych ościeży. Mierzenie wykonujemy nieodpłatnie, służymy fachową radą przed zakupem. Z nami poddasze w Twoim domu, mieszkaniu lub firmie może być zawsze ciepłe, optymalnie nasłonecznione, przyjazne w użytkowaniu. Wystarczy zadzwonić, aby dowiedzieć się więcej.

Skontaktuj się z nami

okna dachowe Fakro Radom
okna dachowe Roto Radom

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko *
Wypełnij to pole
Adres E-mail *
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Numer telefonu *
Wypełnij to pole
Temat wiadomości *
Wypełnij to pole
Treść wiadomości *
Wypełnij to pole
Menu