Papa

  1. Dachy
  2. chevron_right
  3. Papa

Wszechstronność zastosowań papy na zimno oraz termozgrzewalnej

Papa dostępna obecnie w sprzedaży to zarówno materiały podkładowe, jak też wersje do wierzchniego krycia dachu. Inaczej niż przed kilkoma dekadami, są to rozwiązania znacznie bardziej trwałe, bezpieczne dla środowiska, dobrze przylegające do podłoża. W zależności od potrzeb doradcy z M3 Dachy pomogą Ci wybrać jedną z wielu pozycji w naszej gamie ofertowej.

Kiedy stosować wersję na zimno, a kiedy papę termozgrzewalną

Podział tego asortymentu na dwie kategorie wynika z faktu, że nie są to propozycje uniwersalne. Rodzaj budynku, dachu oraz materiał podłoża warunkują dobór wersji i metody. W praktyce wygląda to jak poniżej:

  • na zimno – tę metodę stosujemy na dachach betonowych oraz z powierzchnią z zaprawy cementowej, ponieważ mocowanie na lepiki z tej kategorii wymaga solidnego podłoża, które nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem składników znajdujących się w lepiku;
  • na gorąco – odpowiednia na dachy pokryte styropianem, warstwami paroizolacyjnymi, a także warstwami pośrednimi typu smołowego; większa jest tutaj tolerancja odnośnie temperatury otoczenia; w wersji „na zimno”minimalna temperatura powietrza powinna wynosić 10oC., przy układaniu papy termozgrzewalnej na zewnątrz może być chłodniej.

Poza dwiema powyższymi opcjami, na rynku dostępne są również papy mocowane mechanicznie oraz systemy, przy których można zastosować jedną lub kilka metod mocowania.

papa Radom

Aplikacja jednowarstwowa lub dwuwarstwowa na różnych typach podłoża

Wszystkie podłoża i pokrycia dachowe można przygotować do ułożenia tej czasowej lub trwałej powłoki, która może pełnić rolę podkładu, paroizolacji, ale też samego pokrycia dachowego. Wystarczy odpowiednio przygotować podłoże:

  • betonowe,
  • drewniane,
  • z blachy trapezowej,
  • powyższe lub inne z izolacją z wełny mineralnej lub płyt warstwowych.

Pokrycia jednowarstwowe – na tzw. zakładach, czyli w miejscach zachodzenia na siebie kolejnych pasów stosowane są łączniki mechaniczne, natomiast podłużne oraz poprzeczne pasy zgrzewane są wybraną metodą z użyciem specjalistycznych urządzeń dekarskich.

Ważne: w miejscach zakładów należy dodatkowo zastosować papę podkładową

Pokrycia dwuwarstwowe – najpierw na całej powierzchni mocowana jest papa podkładowa, następnie prowadzone jest układanie warstwy wierzchniego krycia. Odpowiednio dobrany podkład wzmocni przyczepność warstwy nawierzchniowej, dzięki czemu całość będzie spójna niezależnie od warunków pogodowych czy intensywności użytkowania.

Idealne również na dachy zielone w systemie odwróconym

Coraz częściej na płaskich dachach tworzone są kompozycje zielone, czyli uprawa prawdziwych roślin wysokich, niskich oraz ekstensywnych (mchy, rozchodniki, rośliny nie wymagające nawadniania). Nadaje to budynkom domowego charakteru i sprawia, że dach może stać się miejscem do przyjemnego relaksu w pogodne dni.

Taka konstrukcja wymaga odpowiedniej hydroizolacji i tutaj również stosowane są papy. Odpowiednia jest wersja termozgrzewalna. Ma ona właściwości antykorzenne, czyli zapobiega przerastaniu korzeni do niższych warstw dachu. To system sprawdzony i w pełni bezpieczny.

Skontaktuj się z nami

Zalety nowoczesnej papy termozgrzewalnej i stosowanej na zimno

Chociaż każda z wersji ma specyficzne cechy oraz właściwości, jako atuty całej tej kategorii warto podkreślić kilka kwestii charakterystycznych, istotnych z puntu widzenia właścicieli obiektów. Podejmując się kolejnych realizacji w Radomiu, Zwoleniu oraz innych miastach spełniamy oczekiwania Klientów, którzy chcą mieć dach:

  1. zabezpieczony przed wilgocią – szczelność powłok zależy od prawidłowego montażu, dlatego działania takie należy powierzyć doświadczonym specjalistom;
  2. chroniący przed wychłodzeniem i przegrzaniem poddasza – zwłaszcza w pomieszczeniach użytkowych ważna jest warstwa termoizolacji, która pomaga regulować temperaturę wnętrz, izolując od skrajnych warunków otoczenia o każdej porze roku;
  3. odporny na uszkodzenia mechaniczne – w papie znajduje się wiele składników, które wpływają na trwałość gotowej nawierzchni; są to między innymi udoskonalone mieszanki bitumiczne, jako wkładka nośna welon szklany oraz tkaniny i włókniny poliestrowe, szklane lub mieszane, a w wersji z posypką: gruboziarnisty lub drobnoziarnisty łupek mineralny.

Prawidłowe przygotowanie dachu powierz doświadczonym dekarzom. Nasze ekipy są do Twojej dyspozycji tak w przypadku niewielkich realizacji, jak też podczas zaawansowanych, czasochłonnych i wieloetapowych inwestycji.

Radom i Zwoleń to jedne z licznych miast, w których pracują nasi dekarze

Sprzedaż oraz montaż papy termozgrzewalnej i mocowanej na zimno lub mechanicznie prowadzimy w oparciu o produkty znanych marek, sprawdzone w długoletniej praktyce M3 Dachy. Skontaktuj się z nami, aby zamówić pomiar dachu, wycenę i poszczególne usługi. Dostosujemy terminy do Twoich potrzeb.

Papa BMI Icopal Radom

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko *
Wypełnij to pole
Adres E-mail *
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Numer telefonu *
Wypełnij to pole
Temat wiadomości *
Wypełnij to pole
Treść wiadomości *
Wypełnij to pole
Menu