Płyty warstwowe

Docieplanie poddasza z użyciem płyt warstwowych

W dostępnych na rynku płytach warstwowych łączą się ze sobą wszystkie atuty innych rozwiązań termoizolacyjnych – od wełny mineralnej po klasyczne styropiany. Udoskonalone wersje płyt mogą być stosowane między innymi w budownictwie energooszczędnym i pasywnym, a ich montaż jest szybki, co pozwala znacznie skrócić czas trwania danej realizacji. Również Klienci M3 Dachy chętnie wybierają tę właśnie metodę do swoich domów, firm, zakładów przemysłowych i nie tylko. To systemy o potwierdzonej trwałości i skuteczności.

Ciepłe poddasze, profesjonalna termo- i hydroizolacja

Efektywność takiego docieplenia wynika z konstrukcji współczesnych płyt. Każda z warstw pełni określone zadanie, lecz dopiero jako całość mogą one spełniać wysokie wymogi co do izolacyjności.

  1. Poliizocyjanurat (PIR) – stanowi rdzeń oraz główny materiał, składa się w ponad 90% z komórek zamkniętych wypełnionych gazem; zapewnia to:
    • niską przewodność cieplną, czyli wpływa bezpośrednio na izolacyjność niezależnie od warunków pogodowych;
    • mniejszą nasiąkliwość;
    • niski poziom dyfuzji pary wodnej.
  2. Okładzina gazoszczelna – składa się z kilku warstw polimerów oraz folii aluminiowej, co jako całość dopełnia właściwości struktury PIR. Ważna jest:
    • gazoszczelność, dzięki której ciepłe i zimne powietrze nie mogą swobodnie przenikać przez barierę z płyt,
    • ognioodporność, która sprawia, że podczas pożaru tworzy się specyficzna zgorzelina, zapobiegająca rozprzestrzenianiu się ognia.

W praktyce oznacza to cieplejsze, ciche i bezpieczne poddasze użytkowe, niezależnie od konstrukcji więźby dachowej i specyfiki samego dachu.

płyty warstwowe radom

Płyty EPS również godne uwagi

Wersją bardziej ekonomiczną, o prostszej konstrukcji są systemy wykonane z EPS (polistyrenu ekspandowanego), czyli odpowiedniej wersji znanego od lat styropianu. Odpowiednio dobrany i ułożony stanowi warstwę termoizolacyjną, hydrofobową, stosowany jest na dachach tradycyjnych, ale również tzw. odwróconych, do których należą dachy żwirowe, po których można chodzić, oraz zielone, czyli z warstwami przygotowanymi pod uprawę roślin.

Wszechstronność zastosowań płyt warstwowych

Korzystając z porady doświadczonych montażystów wybierzesz rozwiązania odpowiednie na konkretny dach. Wiele ze współczesnych rozwiązań ma charakter uniwersalny, czyli odpowiedni na dachy:

  • skośne, najczęściej spotykane, zwykle dwupołaciowe,
  • płaskie lub o niewielkim kącie nachylenia,
  • zielone, które również stanowią odmianę dachów płaskich.

Istotna jest także swoboda doboru metody montażowej – te płyty można zamontować:

  • nakrokwiowo – zwłaszcza w przypadku dachów nowych, jeszcze bez pokrycia,
  • podkrokwiowo – tam, gdzie zamontowano już pokrycia dachowe,
  • międzykrokwiowo – jako warstwę dodatkową dla każdej z powyższych.

Inwestycja zwróci się z czasem przy odpowiednio docieplonym całym domu, solidnej stolarce okiennej oraz dbaniu o aspekty ekologicznego ogrzewania.

Skontaktuj się z nami

Mniejsze rachunki, dbałość o środowisko

Z płytami warstwowymi wiąże się możliwość ekonomicznego ogrzewania poddasza, mniejsze wytracanie ciepła przez dach, komfort termiczny niezależnie od nasłonecznienia czy pory roku. Widać to na przykładzie konkretnych realizacji, które przeprowadziliśmy między innymi w Radomiu, Zwoleniu i okolicach.

Niższy może być łączny koszt opału na sezon grzewczy. Optymalne parametry izolacyjności cieplnej – U = 0,8 [W/m2K] – sprawiają, że dowolny kocioł centralnego ogrzewania może pracować mniej intensywnie, a Ty nie odczujesz chłodu. W domach pasywnych wystarczające okazuje się zazwyczaj korzystanie z odnawialnych źródeł energii, na przykład fotowoltaiki.

W przypadku ogrzewania elektrycznego zmniejsza się zużycie energii mierzonej w kWh. Gdy mowa o dużych, kilkukondygnacyjnych domach, oszczędności te mogą sięgać kilkunastu tysięcy złotych rocznie, co już na starcie uzasadnia zainwestowanie w płyty warstwowe.

Do atmosfery będziesz zatem emitować mniej dwutlenku węgla, a to obecnie bardzo istotne w kwestii dbania o środowisko, ponieważ zmniejszenie emisji CO2 jest jednym z warunków proekologii tak w skali lokalnej, jak też globalnej – wpływu na globalne ocieplenie, które jest faktem i którego pogłębianiu warto zapobiegać także we własnym zakresie.

Sprzedaż, montaż, profesjonalne doradztwo

Radom i Zwoleń jako jedne z wielu miast obsługiwane są przez naszą hurtownię pokryć dachowych oraz profesjonalnych materiałów dekarskich. Kontaktując się z nami możesz zamówić kompleksową usługę – będziesz mieć pewność, że rodzaj płyt warstwowych został odpowiednio dobrany, a sam montaż przeprowadzą dekarze z niezębnym doświadczeniem. Napisz lub zadzwoń do nas – jesteśmy do dyspozycji.

Płyty warstwowe Recticel Radom
Płyty warstwowe PIR Thermano Radom

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko *
Wypełnij to pole
Adres E-mail *
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Numer telefonu *
Wypełnij to pole
Temat wiadomości *
Wypełnij to pole
Treść wiadomości *
Wypełnij to pole
Menu