Gonty blaszane

 1. Dachy
 2. chevron_right
 3. Blachy dachowe
 4. chevron_right
 5. Gonty blaszane

W ofercie firmy M3 Dachy z Radomia znajdują się gonty blaszane Janosik, które w łączą w sobie klasyczne rozwiązania z innowacyjną myślą technologiczną. Blachodachówki wzorowane na tradycyjnym goncie stały się popularne zarówno wśród Klientów indywidualnych, głównie właścicieli domów na kształt chat góralskich, jak i budynków minimalistycznych — przeznaczonych np. na siedziby dużych korporacji lub nowe osiedla deweloperskie.

Gonty blaszane inspirowane drewnem

Innowacyjny projekt łączący w sobie drewno i lekką blachę w obrębie pokrycia dachowego, opracowała firma Blachorapez. W taki sposób powstały gonty blaszane Janosik, które bardzo szybko zyskały dużą popularność. Wśród największych zalet takiego rozwiązania warto wymienić przede wszystkim jego niezwykłą estetykę i walory użytkowe, jakie wnosi ono do nowoczesnego dekarstwa.

Z gontem blaszanym można osiągnąć efekt tradycyjnej estetyki dachu w znacznie krótszym czasie i w o wiele bardziej budżetowy sposób. Cechami charakterystycznymi tego rozwiązania są:

 • konstrukcja w kształcie modułów blachodachówki o niskim profilu – to umożliwia lepsze zagospodarowanie dużej połaci dachowej,
 • lekkość blachy — opcja ta jest odpowiednia także dla starych więźb dachowych, gdzie położenie dachówki ceramicznej lub betonowej byłoby zbyt dużym obciążeniem,
 • trwałość – gont blaszany jest trwały, odporny na eksploatację i szkodliwe działanie czynników atmosferycznych,
 • wysoka klasa ochrony na wypadek pożaru (A2) – sprawdza się również na co dzień, ponieważ czyni dach odpornym na wpływ wysokich temperatur,
 • właściwości antykorozyjne — dzięki zastosowaniu stali o wysokiej jakości lub lakieru, który swoim wyglądem imituje drewno.

Gonty blaszane Janosik wykorzystują zaawansowaną technologię, która została prawnie zastrzeżona przez producenta. Klienci firmy Blachotrapez otrzymują 55 gwarancji na zakupione produkty. Gonty te można kupić za pośrednictwem autoryzowanych dystrybutorów, również w M3 Dachy.

gonty blaszane

Niepowtarzalny styl

Projektanci gontów Janosik jako wzór przyjęli tradycyjne gonty drewniane. Klasyczne pokrycie dachowe jest nieodłącznym elementem architektury, jaką można podziwiać w okolicach gór. Prace zaowocowały powstaniem gontu blaszanego, który wyróżnia się wysoką jakością, niebanalnym kształtem, ciekawą teksturą i interesującym, regionalnym charakterem.

O tym goncie warto wiedzieć, że:

 • ma nietypowy design — wszystko dzięki powłoce PLADUR Relief WOOD, która pozwala na realne odwzorowanie drewna;
 • jest łatwy w użytkowaniu — materiału nie trzeba zbyt często konserwować i impregnować, co zmniejsza również koszty utrzymania go w dobrej formie;
 • jego montaż jest bardzo szybki — niski profil powoduje, że powierzchnia krycia jest duża, co z kolei czyni produkt wysoce ekonomicznym;
 • każdy element wykonany jest z blachy tworzonej przez renomowaną hutę — ThyssenKrup to lider rynku światowego producentów blach dachowych.

Poza tym warto zwrócić uwagę na fakt, iż gonty Janosik nie zmieniają swojego koloru przez długi czas, nawet jeśli są narażone na wzmożone promieniowanie słoneczne.

Szybkie zakupy w M3 Dachy i wygodny kontakt

Pracownicy hurtowni M3 Dachy odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą w dobraniu ilości materiału na konkretny dach. Oferujemy również kompleksowe usługi dekarskie, możesz więc zlecić nam prace montażowe.

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko *
Wypełnij to pole
Adres E-mail *
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Numer telefonu *
Wypełnij to pole
Temat wiadomości *
Wypełnij to pole
Treść wiadomości *
Wypełnij to pole
Menu