Rynny

 1. Dachy
 2. chevron_right
 3. Rynny

Solidne rynny dla bezpieczeństwa dachu i elewacji

Współczesne systemy orynnowania bazują na znanych od lat materiałach, lecz udoskonalane są i uzupełniane o nowe elementy, innowacyjne rozwiązania, w tym również ułatwiające montaż. Szeroki wybór rynien oferujemy w naszej hurtowni M3 Dachy w Radomiu. Znajdziesz tutaj wersje PCV oraz stalowe w różnych wzorach i szerokiej gamie kolorystycznej.

Funkcjonalność to podstawa

System odprowadzania wody z dachu spełnia swoje zadania, gdy jest odpowiednio wydajny nawet podczas najbardziej intensywnych opadów deszczu lub przy nagłych roztopach dużej ilości śniegu. Dobór rynien powinien być zatem oparty o powierzchnię dachu, rodzaj pokrycia dachowego, ewentualną obecność dodatkowych elementów zapobiegających zastojom wody (styropian spadkowy, głównie na dachach płaskich).

Kwestie priorytetowe to:

 • odpowiednia średnica – wymiary te różnią się zależnie od producenta, natomiast zawsze będziesz mieć kilka wielkości do wyboru;
 • odpowiednia liczba i średnica rur spustowych – odprowadzanie wody zapobiega gromadzeniu się jej i przelewaniu; do mniejszych dachów wystarczy jedna taka rura, natomiast już przy dachu 15 x 10 m mogą być potrzebne trzy;
 • obecność specjalnych kratek w rynnie – na kratkach tych zatrzymują się opadające liście i zawiewane gałązki, dzięki czemu nie wpadają bezpośrednio do odpływów.

Bezpieczny i nieprzemoknięty pozostaje dach, a także elewacja. Taką inwestycję należy omówić indywidualnie z dekarzem lub pracownikiem punktu sprzedaży, aby całość rzeczywiście stanowiła wystarczające zabezpieczenie.

rynny Radom

Dwa warianty w różnych opcjach

Powszechnie stosowane systemy rynnowe to konstrukcje wykonane z PCV oraz ze stali. Chociaż spełniają taką samą rolę, są równie trwałe i efektywne, różni je kilka istotnych cech. Co należy wiedzieć o jednej i drugiej wersji?

 1. PCV to konstrukcja tworzona z wysokiej jakości tworzyw syntetycznych. W porównaniu do stali jest:
  • bardziej ekonomiczna, więc generuje niższy koszt zakupu całego systemu orynnowania,
  • lżejsza, zatem stanowi mniejsze obciążenie dla okapu,
  • bardziej podatna na obróbki, na przykład odcinanie zbyt długich elementów nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi
  • niepodatna na korozję.
 2. Stal, chociaż droższa i o większej masie całkowitej, ma równie wiele zalet:
  • większą maksymalną średnicę rynien i rur spustowych (na przykład 15 i 25 cm),
  • udogodnienia montażowe w postaci w postaci złączek-klamerek z gumową uszczelką,
  • niezmienność formy nawet przy bezpośrednim działaniu wysokich temperatur podczas długotrwałych upałów.

Obie wersje są natomiast:

 • bardzo estetyczne, dostępne w wielu wersjach kolorystycznych,
 • wyposażone w elementy o dodatkowej funkcjonalności, na przykład rewizje, klapy odpływowe, zbieracze wody,
 • odporne na uszkodzenia; PCV na etapie produkcji barwione jest w masie, więc stanowi spójną całość, natomiast stal pokrywana jest bardzo trwałymi powłokami, niwelującymi ryzyko powstawania odprysków.

Odwiedź Radom i naszą hurtownię aby poznać więcej szczegółów, zobaczyć konkretne modele rynien, zamówić bezpłatny pomiar dachu i kosztorys.

Skontaktuj się z nami

Kompletne systemy to najlepsze rozwiązanie

Wiodący producenci tworzą orynnowanie oferowane Klientom jako całość, czyli wszystkie elementy niezbędne do stworzenia całego systemu odprowadzania wody z dachu. To znaczne udogodnienie również dla dekarzy, którzy mogą bazować na sprawdzonych konstrukcjach wysokiej jakości, z zastosowaniem odpowiednich akcesoriów montażowych. Możesz mieć pewność, że krótszy będzie czas prowadzenia prac, a wybrane przez Ciebie rynny będą spełniać swoje zadanie co najmniej tak długo, jak określa producent w gwarancji.

Fachowe doradztwo, sprzedaż i montaż z M3 Dachy

Czy planujesz budowę domu, czy wymianę rynien na nowe, poznaj nasz bieżący asortyment. Dbamy o dostępność różnych wersji orynnowania stalowego i PCV, w ramach usług dekarskich prowadzimy także prace montażowe.

logo_Siba
Blachy dachowe Budmat Radom
Podbitka dachowa Cellfast Radom
Blachy Blachoprofil2
Blachy dachowe Budmat Radom
rynny stalowe BUD-MASZ Radom

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko *
Wypełnij to pole
Adres E-mail *
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Numer telefonu *
Wypełnij to pole
Temat wiadomości *
Wypełnij to pole
Treść wiadomości *
Wypełnij to pole
Menu