Izolacje PIR Bauder

bauder logo

Izolacje PIR firmy Bauder na dachy płaskie i strome

Mnogość rodzajów, formatów i powierzchni płyt do termoizolacji sprawia, że są one istotną gamą produktów powstających w firmie Bauder. Pierwsze izolacje PIR tworzone były w 1967 roku pod nazwą THERMOTEKT, obecnie asortyment jest znacznie szerszy, dostosowany do właściwości poszczególnych dachów i całych budynków. W nowoczesnych zakładach produkcyjnych powstają płyty z twardej pianki PIR lub innych materiałów, gotowe do użytkowania, trwałe i łatwe w montażu.

Skontaktuj się z nami

Wersje płyt PIR na dachy płaskie

Atutem producenta jest innowacyjne podejście do kwestii użytkowych. W sprzedaży są zarówno płyty z powszechnie znanego poliizocyjanuranu (PIR), jak też z dodatkowymi warstwami ochronnymi oraz tworzone z biomasy i materiałów odnawialnych. Zależnie od specyfiki danego obiektu, planowanego budżetu oraz oczekiwanych rezultatów, można szybko dobrać optymalną wersję spośród poniższych:

  • klasyczna – płyta PIR w jednolitej formie stanowiącej połączenie hydro- i termoizolację. Może mieć powierzchnię płaską lub spadkową;
  • z dodatkowymi powłokami:
    ◦ folii aluminiowej – obustronne pokrycie płyty folią aluminiową zapobiega przenikaniu pary, poprawia szczelność dachu;
    ◦ włókniny mineralnej – taka warstwa pozwala na zastosowanie otwartego ognia przy układaniu szybkozgrzewalnych pap bitumicznych.

Na nowoczesnych maszynach produkcyjnych powstają izolacje PIR w postaci płyt płaskich lub ze spadkiem. To produkty o wysokiej wytrzymałości mechanicznej, optymalnym współczynniku przewodzenia ciepła, gotowe do szybkiego montażu.

Propozycje na dachy strome

Gama produktów przeznaczonych na dachy jedno- i wielospadowe to również płyty PIR o określonej strukturze i właściwościach. Pozwalają one na wykonanie termoizolacji:

  • na krokwiach – taki montaż chroni konstrukcję dachu przed wilgocią i skrajnymi temperaturami, zapobiegając jednocześnie wychłodzeniu lub przegrzaniu pomieszczeń;
  • łączonej – wzmocniona wersja docieplenia, ponieważ płyty układane są między krokwiami, a także pod krokwiami lub nad nimi jako dodatkowa warstwa izolacyjna;
  • od wewnątrz – takie płyty są cienkie, więc nie zmniejszają nadmiernie powierzchni użytkowej; montuje się je na suficie piwnicy oraz najwyższej kondygnacji budynku;
  • pod pokrycia metalowe, gont oraz łupek – dodatkową powłokę górną stanowi płyta drewnopochodna, a dolną warstwa aluminium; całość dobrze tłumi hałas deszczu i gradu, spowalnia rozprzestrzenianie się ognia.

W poszczególnych wersjach izolacji PIR zastosowano krawędź typu pióro i wpust, znacznie usprawniającą montaż na dużych połaciach dachowych.

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko *
Wypełnij to pole
Adres E-mail *
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Numer telefonu *
Wypełnij to pole
Temat wiadomości *
Wypełnij to pole
Treść wiadomości *
Wypełnij to pole
Menu